Telefon
WhatsApp
Gazlı Söndürme Sistemi NEDİR ?

Günümüzde en çok tercih edilen ve birçok fonksiyonu olan teknolojilerden birisi de gazlı söndürme sistemleri olmaktadır. Temelde gazlı söndürme sistemleri için iki fonksiyon olduğu bilinmektedir. Bunlardan ilki ortamın sıcaklığını belirgin derece de indirmek olmaktadır. İkinci özelliği ise ortamın oksijen miktarını yanma sınırını alt tabakasına kadar indirerek yangının sönmesine katkı sağlamaktır.

Günümüzde oldukça sık kullanılan gazlı söndürme sistemleri sayesinde bir çok mahale zarar verilmeden esnek kullanım imkânı sunulmaktadır. Temelde gazlı söndürme sistemleri tercih edilmesinin sebebi bünyesinde bulundurduğu donanımların yangın söndürme işlemeni tam gerçekleştirmesidir.

 

Yangının oluşması için temelde en önemli etkenlerin başında ortamda bulunan oksijen miktarı gelmektedir. Eğer ortamda bulunan oksijen miktarı yanma için gerekli seviyenin altına düşer ise yanma işlemi gerçekleşmez. Mevcut olan yanma işleminin sonlanması için ise oksijen miktarının azalması yeterli olacaktır.

 

TYS Transtech Yangın Sistemleri tarafından ithal edilen tüm temiz gazlı yangın söndürme sistemleri, sistem elemanları bazında ve komple sistem olarak FM onaylı ve UL listeli; yahut VdS onaylıdır. Gazlı yangın söndürme Sistemlerin tamamının dolumu distribütörü olunan üretici firma tesislerinde yapılmakta olup, ithalat işlemleri TYS Transtech Yangın tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Gazlı yangın söndürme Sistemleri için Tüm tasarım ve hidrolik hesaplamalar, üretici firmanın onaylı hidrolik hesap programları ile yapılmaktadır.

 

NOVEC 1230, FM200, Inert gazlı sistemler, Pano İçi Mikro söndürme sistemleri gibi temiz gazlı söndürme sistemleri seçimi, TYS Transtech Yangın  bünyesindeki profesyonel mühendisler tarafından, uygulanabilirlik ve maliyet optimizasyonları yapılarak müşteriye sunulmaktadır.

TEKLİF FORMU